|  | 

Medycyna estetyczna

Zatrucia domowe? pierwsza pomoc

Niech nigdy nam się nie przydarzy, ale lepiej jak radzić sobie w takich wypadkach, co robić, aby pomóc swoim najbliższym i sobie gdyby jednak się przydarzyło.
1. Zatrucie czadem objawia się dusznościami, bólami głowy znużeniem i osłabieniem. Pierwszą sprawą jest otwarcie okien, aby pozbyć się trującego gazu i wyniesienie osoby zatrutej na świeże powietrze, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej i wezwanie pomocy medycznej.
2. Przy zatruciu lekami (zażyta zbyt duża dawka lub połknięcia przez pomyłkę) występują zwykle silne bóle brzucha, nudności, wymioty, odbijanie i biegunka a przy zatruciu środkami nasennymi zawroty głowy i senność. Natychmiast trzeba wezwać pogotowie; znaleźć opakowanie po zażytych lekach, aby lekarz wiedział, z czym ma do czynienia i ułożenie chorego w pozycji bocznej ustalonej, która zapobiega zachłyśnięciem się wymiocinami i do przyjazdu karetki pogotowia starać się, aby osoba poszkodowana nie zasypiała.
3. Przy zatruciu środkami chemicznymi żrącymi natychmiast wzywamy pogotowie ratunkowe, podajemy, z jakim środkiem mamy do czynienia, możemy podać do wypicia białko kurze, które ma działanie zobojętniające kwasy i w żadnym wypadku nie prowokujemy wymiotów!

zatrucia-domowe-pierwsza-pomoc

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Urolog Bemowo

    Urolog Bemowo

    Urologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. Urolog Bemowo to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób dotyczących układu moczowo-płciowego u pacjentów zamieszkujących dzielnicę Bemowo w Warszawie. Wizyta u urologa Bemowo jest zalecana w przypadku wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości związanych z układem moczowo-płciowym. Mogą to być problemy z oddawaniem moczu,

  • ZMIANY SKŁADU WYDZIELANEGO MOCZU

    ZMIANY SKŁADU WYDZIELANEGO MOCZU

    ZMIANY SKŁADU WYDZIELANEGO MOCZU   Do najczęstszych składników patologicznych moczu należy białko, wałeczki, cukier, krwinki czerwone. Białko. Obecność białka w moczu nazywamy białkomoczem (albuminuria). W warunkach fizjologicznych niewielki białkomocz może pojawić się niekiedy po wysiłkach fizycznych, długotrwałym pozostawaniu w pozycji stojącej, zimnej kąpieli i itp. Białkomocz patologiczny wstępuje w wielu schorzeniach nerek, zwłaszcza uszkodzeniach kanalików